1700 zł – gigantyczna premia do zgarnięcia za otwarcie i prowadzenie konta firmowego iKonto Biznes w Alior Banku

Na tym blogu niezwykle rzadko goszczą jakieś promocje bankowe, ale tym razem promocja i okazja jest interesująca. Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku to popularna i mocno oczekiwana promocja, której V edycja właśnie wystartowała!!!

Za założenie i użytkowanie konta Alior Bank proponuje nawet do 1700 zł nagrody. Choć – mówiąc szczerze – mało realne jest zgarniecie pełnej puli 1700 zł, to dość łatwo i bez ponoszenia żadnych kosztów można zgarnąć od 920 do 1040 zł, a to wciąż bardzo dużo pieniędzy!

Jak zorganizowana jest promocja?

Promocja składa się w zasadzie z dwóch mniejszych promocji, które się ze sobą łączą:
– Zgarnij Premię z iKonto Biznes Alior Banku – 5 edycja (tutaj jest premia natychmiastowa 200 zł)
– 1500 zł dla firm – dostępna dla osób które zakładają konto firmowe w Alior Banku, z bonusami za użytkowanie konta (szczegóły poniżej).

Większość operacji na koncie przynoszących dodatkowe bonusy wykonywanych jest standardowo w ramach użytkowania konta, więc dodatkowe zaangażowanie w zdobycie tych bonusów będzie raczej niewielkie.

Premia natychmiastowa 200 zł za iKonto Biznes

Do kogo kierowana jest promocja?

Udział w promocji może wziąć każdy przedsiębiorca, który dla posiadanego numeru NIP nie miał dotąd w Alior Banku rachunku firmowego.

Co zrobić, by dostać premię?

– do 22.07.2019 musisz zarejestrować się na stronie promocji, a w kolejnym kroku na tej samej stronie złożyć wniosek o założenie iKonta Biznes, wraz ze zgodą na przekazanie przez bank organizatorowi informacji niezbędnych do weryfikacji spełnienia warunków wypłaty premii (przy wniosku możesz, ale nie musisz wyrabiać karty do konta, jednak przydaje się ona do zgarnięcia niektórych bonusów, będzie o tym nieco niżej).
– w ciągu 30 dni od daty złożenia powyższego wniosku musisz zawrzeć z bankiem umowę na prowadzenie konta,
– w ciągu 60 dni od dnia otwarcia konta musi wpłynąć na nie co najmniej 500 PLN (możesz sam dokonać wpłaty)

Wypłata premii

O wypłacie premii zostaniesz poinformowany przez organizatora do 30.11.2019. Nie później niż w ciągu 5 dni od momentu otrzymania powiadomienia musisz koniecznie zaloguj się na stronie promocji i podaj dane do wypłaty premii (będzie to numer założonego w promocji rachunku). Wpłatę na konto otrzymasz w ciągu 14 dni od dnia otrzymania maila z powiadomieniem.

>>> zarejestruj się na stronie promocji <<<

Bonusy do kwoty 1500 zł za użytkowanie iKonta Biznes w Alior Banku

Bonusy z tej części promocji może uzyskać wyłącznie osoba, która wcześnie nie posiadała i nie posiada żadnego z produktów (nie tylko rachunku) dla przedsiębiorców w Alior Banku.

Są to bonusy, które bank przyznaje za użytkowanie niektórych usług w ramach założonego konta firmowego. Bonusy te możesz zdobywać prze 12 najbliższych miesięcy łącznie z miesiącem w którym konto zostało założone.
Maksymalna wartość bonusów w jednym miesiącu to 125 zł. Rocznie daje to 1500 zł. Samodzielnie możesz decydować, z którego bonusu chcesz skorzystać. Niektóre są do zdobycia w sposób banalnie prosty, a niektóre mogą się po prostu nie opłacać.

Aktywności, za które bank ci zapłaci to:
25 zł za przelew do ZUS – dotyczy tylko pierwszego przelewu w danym miesiącu, o minimalnej wysokości 250 zł. Nie może to być przelew stały ani przelew natychmiastowy.
25 zł za przelew do Urzędu Skarbowego – dotyczy tylko pierwszego w danym miesiącu, o minimalnej wartości 500 zł. Nie może to być przelew stały ani przelew natychmiastowy.
10 zł za przelew SEPA (czyli krótko mówiąc przelew w EURO) – dotyczy wyłącznie przelewów o minimalnej wartości 100 EUR (warto przemyśleć opłacalność korzystania z tego bonusu, zwłaszcza gdy w grę wchodzi przewalutowanie)
10 zł za pierwszy przelew natychmiastowy – minimalna kwota przelewu to 500 zł. W ramach iKonta Biznes możesz w miesiącu wykonać 5 darmowych przelewów natychmiastowych Express Elixir, więc warunek jest łatwy do spełnienia. Nie wykonuj przelewów Blue Cash, bo bank pobiera za nie opłatę 10 zł 🙂
10 zł za transakcje kartą – jeżeli w danym miesiącu wykonasz transakcje kartą na sumę minimum 500 PLN. Warto zwrócić uwagę, że bank nie zaliczy transakcji z terminali płatniczych oznaczonych określonymi kodami MMC (mówią o tym jaki jest dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy). Do grupy nieakceptowanych należą: kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, transakcje niesklasyfikowane w MMC pochodzące z zagranicy, usługi transportowe, instytucje finansowe, brokerów ubezpieczeniowych, przekazy pieniężne w instytucjach finansowych i internetowe, opłaty rachunków za media, itp.
15 zł za skorzystanie za pośrednictwem Alior Banku z oferty kas fiskalnych. Bonus ma sens o ile twoja działalność w ogóle wymaga stosowania kasy fiskalnej. Jeżeli jednak ten bonus cię zaciekawi to warto pamiętać, że prawo do jego wypłaty nabywasz jeżeli na twoje konto wpłynie (jak to określa regulamin) bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.
do 60 zł za średniomiesięczne saldo na rachunkach. Wysokość uzyskanego bonusu wyniesie:
0 zł za saldo do 2 500 zł;
5 zł za saldo od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł;
15 zł za saldo od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł;
30 zł za saldo od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł;
60 zł za saldo od 50 000,01 zł

Definicja średniomiesięcznego salda jest mało czytelna. W regulaminie brzmi ona tak:

Średniomiesięczne saldo jest obliczane jako iloraz sumy sald księgowych na Rachunku Uczestnika (iKonto Biznes i rachunkach pomocniczych Uczestnika otwartych do tego rachunku) na koniec każdego dnia kalendarzowego, w którym prowadzony był Rachunek Uczestnika, w danym miesiącu kalendarzowym oraz liczby dni w miesiącu kalendarzowym, za który obliczana jest wysokość Premii, w których prowadzony był Rachunek Uczestnika. W miesiącu, w którym rachunek został otwarty lub zamknięty, średniomiesięczne saldo zawsze obliczane jest za wszystkie dni miesiąca kalendarzowego, a za te dni w miesiącu, w których rachunek nie był prowadzony, przyjmuje się saldo księgowe równe 0 zł.
(…)
Do średniomiesięcznego salda nie są wliczane środki Uczestnika ulokowane na rachunkach Lokat terminowych i rachunkach lokacyjnych Uczestnika, środki na rachunkach osobistych Uczestnika w Banku, środki pochodzące z finansowania Klienta w Banku.”

Wypłata bonusów

Wpłatę pierwszej premii otrzymasz przed końcem miesiąca następującego po miesiącu, w którym przystąpiłeś do promocji. Data przystąpienia to data otwarcia iKonta Biznes. Wypłaty w kolejnych miesiącach będą miały miejsce w miesiącu następującym po miesiącu, w którym nabyłeś prawo do bonusu. W tym czasie nie należy zamykać ani zmieniać rodzaju rachunku.

Bonusy łatwe do wzięcia

Z opisu od razu widać, że banalne do zgarnięcia będą bonusy za: przelew do ZUS (25 zł/m-c), przelew do Urzędu Skarbowego (25 zł/m-c) i za przelew natychmiastowy (10 zł/m-c). Razem: 60 zł/m-c, czyli w ciągu roku w sposób prosty zgarniesz 720 zł + 200 zł Premia za start = 920 zł. Sporo pieniędzy!
Płacąc aktywnie kartą (minimalna miesięczna suma 500 zł) zgarniesz dodatkowo 10 zł prze 12 miesięcy, czyli 120 zł. Razem daje to kwotę 1040 zł. Miła sumka.

Jako przedsiębiorca pamiętaj jednak, że powyższe kwoty to twój przychód. Musisz od nich odprowadzić stosowny podatek.

>>> zarejestruj się na stronie promocji <<<

Co ci daje iKonto Biznes?

Zanim założysz iKonto Biznes warto poznać jego podstawowe parametry.
Założone w ramach promocji konto, gwarantuje:
0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
0 zł za przelewy krajowe Elixir w PLN zlecane za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej
0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego
0 zł za pierwsze 10 SMS-ów z kodem autoryzacyjnym (kolejne SMS płatne 0,20 zł /szt.)
0 lub 8 zł za kartę, jeżeli w miesiącu wykonasz co najmniej 4 płatności kartą na dowolne kwoty, opłata wynosi 0 zł (karta nie jest obowiązkowa, ale przydaje się do zgarnięcia jednego z bonusów, warto to wziąć pod uwagę)

wypłaty w bankomatach:
0 zł dla bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Bank
0 zł za 5 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów Euronet, potem 2 zł za każdą kolejna wypłatę
0 zł za 5 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów PlanetCash, potem 2 zł za każdą kolejna wypłatę
0 zł za 5 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów pozostałych sieci krajowych, potem 2 zł za każdą kolejna wypłatę

Do udziału w promocjach kwalifikują się wyłącznie wnioski o iKonto Biznes złożone za pośrednictwem strony promocji.

Pliki do pobrania:
– regulamin promocji: Zgarnij Premię z iKonto Biznes Alior Banku – 5 edycja
– regulamin promocji: 1500 zł dla firm
tabela oplat i prowizji iKonto Biznes

Miłego zgarniania bonusów!
Jacek

5/5 - (9 votes)

Udostępnij:


Polub to, koniecznie:
2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *